«ГАРЯЧА ЛІНІЯ» З «ВІСНИКОМ» НА ТЕМУ «ЗАСТОСУВАННЯ РРО» - 17 Лютого 2016 - Хмільницька ОДПІ
Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Неділя, 04.12.2016, 02:54
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 226
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

















Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2016 » Лютий » 17 » «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» З «ВІСНИКОМ» НА ТЕМУ «ЗАСТОСУВАННЯ РРО»
08:04
«ГАРЯЧА ЛІНІЯ» З «ВІСНИКОМ» НА ТЕМУ «ЗАСТОСУВАННЯ РРО»

Хмільницька ОДПІ інформує, що редакцією журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» нещодавно було проведено чергову «гарячу лінію» на  тему  «ЗАСТОСУВАННЯ РРО» за участю Володимира ОШКАЛО, головного державного ревізора-інспектора відділу контролю за проведенням розрахункових операцій, організації та координації фактичних перевірок Управління перевірок з окремих питань Департаменту податкового та митного аудиту Державної фіскальної служби України.

Пропонуємио Вашій увазі найбільш актуальне питання:

Фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку другої групи за 2015 р. отримано у безготівковій формі дохід у розмірі 1 млн. 350 тис. грн. Чи потрібно такому підприємцю застосовувати РРО?

Пунктом 1 ст. 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі — Закон про РРО) встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (далі — РК).

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Таким чином, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи, яка перевищила у  2015  р. обсяг доходу понад 1  млн.  грн., при здійсненні готівкових розрахунків має застосовувати РРО. У разі проведення розрахунків у безготівковій формі, а саме при перерахуванні коштів з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок згідно з рахунком-фактурою, договором тощо, РРО не застосовується.

 

З іншими запитаннями та відповідями на них можна ознайомитись на веб-сайті журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори» за настуним посиланням:

http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/fromarchive/1/id/9391

Хмільницька ОДПІ інформує також, що триває передплата на офіційне видання ДФС України жупналу «Вісник Право знати все про податки і збори», передплатна ціна не змінилась, оформити передплату можна у будь-якому поштовому відділенні, або ж через філію ДП «СВЦ у Вінницькій області».

Хмільницька ОДПІ

 

Переглядів: 115 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2016