Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Неділя, 21.04.2024, 08:20
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

















Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2014 » Липень » 20 » Консультації Міндоходів щодо плати за землю
12:43
Консультації Міндоходів щодо плати за землю

Які ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено?

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) визначена ст.274 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Відповідно до п.274.1 ст.274 ПКУ cтавка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у ст.272, 273, 276 ПКУ.

Зазначена ставка не поширюється на наступні земельні ділянки:

     - земельні ділянки сільськогосподарських угідь (незалежно від місцезнаходження) (ст. 272 ПКУ);

     - земельні ділянки, надані на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження) (ст.273 ПКУ);

     - земельні ділянки, для яких ст.276 ПКУ передбачені особливості встановлення ставок земельного податку.

Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?

Відповідно до п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4 ст. 288 ПКУ).

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ).

Згідно з п.п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 ПКУ річна сума орендної плати, яка встановлена у договорі оренди, не може перевищувати:

     - для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об’єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об’єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки;

     - для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом;

     - для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

При цьому розмір орендної плати може бути більшим граничного розміру орендної плати, ніж зазначений у п.п. 288.5.2 п. 288.5 ст. 288 ПКУ, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах (п.п. 288.5.3 п. 288.5 ст. 288 ПКУ).

Тобто норми п. 288.5 ст. 288 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.

При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п.п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Поряд з цим, за даними на офіційному веб-сайті Державного агентства земельних ресурсів України (www.land.gov.ua) у 2013 році в Україні на 100 % завершено проведення нормативної грошової оцінки земель усіх населених пунктів.

За інформацією щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки необхідно звертатися до територіальних органів Держземагенства України за місцезнаходженням земельних ділянок.

 

Інформаційно-довідковий департамент

Міндоходів

 

Отримайте відповіді у режимі on-line за тел.:

0-800-501-007, (044)454-16-13

з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), зі стаціонарних телефонів безкоштовно

Е-пошта: idd@minrd.gov.ua  (цілодобово),

     Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс: http://zir.minrd.gov.ua

 

Переглядів: 943 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2024