Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
П`ятниця, 24.09.2021, 15:04
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 237
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2016 » Лютий » 24 » Про заповнення розд. VII та VIIІ декларації про майновий стан і доходи щодо відомостей про нерухоме та рухоме майно
14:29
Про заповнення розд. VII та VIIІ декларації про майновий стан і доходи щодо відомостей про нерухоме та рухоме майно

Яким чином та в яких випадках заповнюються розд. VII та VIIІ декларації про майновий стан і доходи щодо відомостей про нерухоме та рухоме майно, в тому числі, що здається в оренду (суборенду)?

     Згідно з п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 розд. ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.
     Згідно з нормами глави 58 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. 
     Пунктом 1 ст. 761 глави 58 ЦКУ визначено, що право передання майна у найм має власник речі або особа, якій належать майнові права. 
     Майновими правами визнаються будь-які права, пов’язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності, а також інші специфічні права та права вимоги (ст. 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).
     Статтею 190 глави 13 ЦКУ визначено, що майном як особливим об’єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки. Майнові права є неспоживною річчю. Майнові права визнаються речовими правами.
     Форму декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Інструкція) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859. 
     Згідно з п. 7 розд. ІІІ Інструкції у розд. VII Декларації вказуються відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм):
     1) зазначаються відомості про нерухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.
     Кожній категорії об’єктів нерухомого майна призначається окремий номер: 1 - земельні ділянки; 2 - житлові будинки; 3 - квартири; 4 - садовий (дачний) будинок; 5 - гараж; 6 - водойми; 7 - інше нерухоме майно;
     2) кожний об’єкт нерухомого майна відображається платником податку окремо із зазначенням у графі:
     2 - номера категорії об’єктів;
     3 - місцезнаходження (країна, адреса);
     4 - року набуття права власності;
     5 - загальної площі (значення вказується в квадратних метрах);
     6 - значення власної частки в загальній площі (значення вказується як десятковий дріб);
     7 - відмітки про надання майна в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм). При заповненні графи 7 вказується позначка (х).
     Відповідно до п. 8 розд. ІІІ Інструкції у розд. VIII Декларації вказуються відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яке надається в оренду (суборенду):
     1) зазначаються відомості про рухоме майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного податкового року.
     Кожній категорії об’єктів рухомого майна призначається окремий номер: 1 - автомобілі легкові; 2 - автомобілі вантажні (спеціальні); 3 - водні транспортні засоби; 4 - повітряні судна; 5 - мотоцикли (мопеди); 6 - інші транспортні засоби;
     2) кожний об’єкт рухомого майна відображається платником податку окремо із зазначенням у графі:
     2 - номера категорії об’єктів;
     3 - марки, моделі, характеристики рухомого майна;
     4 - року випуску;
     5 - відмітки про надання майна в оренду (суборенду). При заповненні графи 5 вказується позначка (х).
Водночас, у розд. II Декларації «Доходи, отримані протягом звітного (податкового) року» у рядку 10.3 вказується сума доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), розмір яких визначається згідно з п. 170.1 ст. 170 розд. IV ПКУ (абзац перший п.п. 4 п. 2 розд. ІІІ Інструкції). 
У разі отримання таких доходів заповнюється графа 7 розд. VII Декларації та графа 5 розд. VIII Декларації. При цьому у графі 3 рядка 10.3 розд. II Декларації вказується загальна річна сума доходу, отриманого від надання нерухомого та/або рухомого майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) (абзаци другий та трутій п.п. 4 п. 2 розд. ІІІ Інструкції).
     Таким чином, розділи VII та VIIІ Декларації заповнюються фізичними особи - декларантами у випадку, якщо вини:
     - мають власне рухоме/нерухоме майно;
     - здають в оренду рухоме/ нерухоме майно, житловий найм;
     - здають в суборенду (піднайм) рухоме/нерухоме орендоване (наймане) майно, маючи на нього майнові права. 
     При цьому у разі отримання доходів від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) заповнюються графа 7 розд. VII та/або графа 5 розд. VIIІ Декларації, в яких вказується позначка (х) та, відповідно, у графі 3 рядка 10.3 розд. II Декларації вказується загальна річна сума такого отриманого доходу.

Загальнодоступний  інформаційно-довідковий ресурс ДФС України

Категорія:103.24

http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

 

Переглядів: 1070 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2021