Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Вівторок, 16.04.2024, 10:06
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2011 » Листопад » 4 » Щодо проведення індексації грошових доходів населення
09:27
Щодо проведення індексації грошових доходів населення

Лист Міністерства соціальної політики України від 27.07.2011 р. N 150-10/136-11

(Витяг)

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (зі змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 р. N 690, від 11.07.2007 р. N 913 та від 12.03.2008 р. N 170), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Отже, якщо умови оплати праці установи (організації) передбачають виплату премії (крім одноразової виплати), то вона враховується у загальному доході, який підлягає індексації.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення, в тому числі за рахунок виплат, передбачених п. 2 Порядку, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексуються. Обчислення індексу для подальшої індексації починається з наступного за базовим місяцем. При цьому сума збільшення грошових доходів має перевищувати суму індексації, яка б мала бути нарахована за відповідний місяць.

У разі підвищення працівнику заробітної плати, для визначення базового місяця при проведенні індексації здійснюється порівняння суми підвищення заробітної плати та суми індексації, що нараховується в місяці збільшення грошового доходу.

При проведенні такого порівняння береться заробітна плата до підвищення (з урахуванням посадового окладу, доплат, надбавок, передбачених чинним законодавством, та премій) в розрахунку за повний відпрацьований місяць та величина приросту індексу споживчих цін, на який нараховується індексація.

Місяць встановлення надбавки, що передбачена чинним законодавством, та місяць, в якому збільшується її розмір за рахунок постійно зростаючого відсотка порівняно з попереднім періодом, вважаються базовими при проведенні індексації у разі, якщо сума підвищення грошових доходів перевищує суму індексації, яка б мала бути нарахована за відповідний місяць.

При цьому місяць поновлення виплати передбаченої законодавством надбавки після тимчасової її невиплати не є підставою вважати місяць базовим для проведення індексації.

У разі, якщо одночасно з поновленням виплати надбавки має місце збільшення її розміру, то в такому випадку місяць, в якому відбулося таке підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації.

Якщо відбувається зростання заробітної плати за рахунок підвищення розміру посадового окладу та доплати за роботу в нічний час, то місяць такого підвищення вважається базовим.

У випадку, якщо розмір посадового окладу не підвищився, але відбулось збільшення доплати за роботу в нічний час, то підстав вважати місяць базовим при проведенні індексації немає, оскільки розмір доплати за роботу в нічний час підвищується за рахунок кількості відпрацьованих нічних годин.

Що стосується проведення індексації для жінки-держслужбовця, яка вийшла з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то базовим слід вважати місяць, у якому відбулося останнє підвищення заробітної плати на посаді, яку вона займає.

В. о. директора Департаменту

стратегічного планування                                                                               Н. Підлужна

 

 

Переглядів: 1591 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2024