Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Неділя, 21.04.2024, 07:20
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2016 » Липень » 18 » Щодо порядку оподаткування сільськогосподарським підприємством операцій із давальницькою сировиною
14:40
Щодо порядку оподаткування сільськогосподарським підприємством операцій із давальницькою сировиною

Згідно з вимогами пункту 209.7 статті 209 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 - 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.

Відповідно до п.п. 209.15.5 п. 209.15 ст. 209 Кодексу виробництво продукції на давальницьких умовах із сировини, яка вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку, - це операція з постачання сільськогосподарської сировини замовником (власником) - суб'єктом спецрежиму виробникові (переробникові) та прийняття останнім для переробки (обробки, збагачення чи використання) на готову продукцію на виробничих потужностях такого виробника (переробника) за відповідну плату без отримання права власності на таку продукцію.

Операції з постачання суб'єктом спеціального режиму оподаткування сільськогосподарської продукції власного виробництва відображаються в податковій декларації з позначкою "0121"/"0122"/"0123", яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період.

Враховуючи особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільськогосподарській галузі, операції з постачання готової продукції, яка вироблена з давальницької сировини, підлягає декларуванню у податковій декларації з податку на додану вартість з позначкою "0121"/"0122"/"0123" при виконанні таких умов:

- сировина має бути вирощена на власній або орендованій земельній ділянці безпосередньо суб'єктом спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість;

- право власності на давальницьку сировину не повинно переходити до переробника, який надає послуги в межах договору по операціях з давальницькою сировиною;

- сільськогосподарська продукція, що використовується для подальшої переробки на давальницьких умовах має відноситися до товарів, зазначених у товарних групах 1 – 24, товарних позиціях 4101,4102,4103,4301 згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому, у свідоцтві про реєстрацію платником ПДВ спеціального режиму оподаткування, в переліку видів діяльності КВЕД такого сільськогосподарського підприємства має міститися КВЕД, який дозволяє виробництво даного виду продукції.

 Таким чином, операції з давальницькою сировиною відображаються в скороченій податковій декларації з ПДВ, якщо КВЕД міститься в переліку видів діяльності такого сільськогосподарського підприємства у свідоцтві про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та дотримані умови, зазначені вище.

Якщо ж у сільськогосподарського підприємства у свідоцтві про реєстрацію платником ПДВ спеціального режиму оподаткування відсутній необхідний КВЕД або зазначені вище умови не дотримані, то таке підприємство зобов'язане нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

 Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1 - 298.8.4 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України.

Сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року:

загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;

розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;

відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772 (із змінами та доповненнями), який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.04.2012 за № 510/20823.

У відповідності до підпункту 298.8.3 пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України дохід сільськогосподарського товаровиробника, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, включає доходи, отримані, зокрема, від реалізації сільськогосподарської продукції, що вироблена із сировини власного виробництва на давальницьких умовах, незалежно від територіального розміщення переробного підприємства.

 Поряд з цим, кожен конкретний випадок податкових відносин, у томі числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує аналізу документів, що дозволяють детальніше ідентифікувати предмет звернення.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

http://sumy.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69046.html

Переглядів: 592 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2024