Лист ДФС України від 13.07.2015 р. N 1419/99-99-19-03-01
Департамент методологічної роботи з питань оподаткування ДФС України з метою уникнення зловживань у системі електронного адміністрування ПДВ повідомляє.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.
Згідно з пунктом 201.7 статті 201 Кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу та Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансівУкраїни від 22.09.2014 р. №957, у податковій накладній зазначаються, зокрема, кількість товарів/послуг, їх ціна, сума податку та загальна сума, що підлягає сплаті за поставлені товари/послуги.
Таким чином, при здійсненні постачання товарів/послуг у податковій накладній зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням ПДВ,а тому сума податку не може мати від'ємного значення.
Пунктом 9 Порядку ведення ЄРПН, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. №1246 , причиною відмови у прийнятті податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації в ЄРПН є, зокрема, наявність помилок під час заповнення податкової накладної.
Враховуючи зазначене, не може бути зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій у графах 8 - 13 розділу III зазначено показники з від'ємним значенням (зі знаком "-").
Заступник директора Департаменту -
начальник управління
|
С. Тимошенко
|
|