Відповідно до частини першої ст. 10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ, члени фермерських або особистих селянських господарств мають право на добровільну сплату ЄСВ, так як їх не віднесено до переліку платників єдиного внеску згідно ст.4 Закону про ЄСВ.
Члени фермерських або особистих селянських господарств самостійно визначають для себе суму, на яку нараховуватиметься єдиний внесок (базу нарахування єдиного внеску), однак така сума не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску і більшою, ніж максимальна величина бази нарахування єдиного внеску.
З 01.05.2014 р. зазначені особи сплачують єдиний внесок залежно від обраного виду загальнообов’язкового державного соціального страхування у таких розмірах:
· на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття 0,5 %;
у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням 1,7%;
від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності 1,61 %;
пенсійне страхування 34,3 %.
Якщо члени фермерських та особистих селянських господарств бажають взяти участь у всіх чотирьох видах загальнообов’язкового державного соціального страхування, то ставка єдиного внеску становитиме 38,11% від бази нарахування (34,3% + 0,5% + 1,7% + 1,61%).
Єдиний внесок зазначені особи сплачують щомісяця в установленому в договорі про добровільну участь розмірі до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. У разі дострокового розірвання договору сплачені суми єдиного внеску поверненню не підлягають.
Відповідно до п. 3.5 Порядку № 454 члени фермерського господарства, особистого селянського господарства формують та подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору. Звітним періодом є тривалість дії договору.
Особи, які працюють у фермерському господарстві за трудовим договором (контрактом), підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню. Отже, фермерське господарство є платником та страхувальником (роботодавцем) для осіб, які працюють у ньому на зазначених умовах.
Єдиний внесок за найманих працівників сплачується роботодавцями на умовах і в порядку, визначених Законом про ЄСВ.
Добровільна сплата єдиного внеску забезпечить членам фер мерських або особистих селянських господарств (залежно від обраного виду страхування) право на пенсійне страхування, загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
Джерело: ГУ Міндоходів у Рівненській області
http://rv.sfs.gov.ua/listivki-ta-broshuri/152626.html
|