Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Четвер, 10.10.2024, 23:01
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

















Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2014 » Серпень » 28 » Стосовно використання електронних грошей в Україні
08:29
Стосовно використання електронних грошей в Україні

   Лист НБУ    від 26.08.2014 р. N25-109/33434
      
   Національний банк України розглянув запит <...> стосовно використання електронних грошей в Україні <...> і повідомляє щодо порушених у ньому питань.
      Стосовно використання електронних грошей суб'єктами господарювання
      Особливості випуску електронних грошей і здійснення операцій з ними встановлені статтею 15 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" (далі - Закон) та Положенням про електронні гроші в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 4 листопада 2010 року N 481 (далі - Положення).
      Згідно з вимогами вищезазначеного законодавства України суб'єкт господарювання може бути як користувачем електронних грошей, так і приймати електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги. Відповідно до вимог пункту 2.4 Положення для користувачів, у тому числі і користувачів - суб'єктів господарювання встановлені обмеження щодо суми електронних грошей на електронному пристрої, що перебуває у розпорядженні користувача (для поповнюваних електронних пристроїв сума не повинна перевищувати 8000 гривень, а для не поповнюваних електронних пристроїв ця сума не повинна перевищувати 2000 гривень). Для торговців (суб'єктів господарювання), які приймають від користувачів електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги, Законом та Положенням не встановлено обмежень щодо суми електронних грошей, яка може перебувати на електронному пристрої. Зважаючи на викладене, якщо суб'єкт господарювання - торговець має намір приймати електронні гроші як оплату за товари, роботи, послуги (торговець) і бути одночасно користувачем, банк-емітент має розділити функції цього суб'єкта господарювання і відкрити йому окремі облікові записи (електронні гаманці тощо):
   
   як торговцю - для приймання електронних грошей від користувачів як оплату за товари, роботи, послуги та
   
   як користувачу - для купівлі електронних грошей і здійснення оплати господарських, виробничих потреб з урахуванням обмежень, встановлених Законом та Положенням.
   
   Щодо використання електронних грошей, правила яких не узгоджені з Національним банком України
   

   Згідно з вимогами пункту 15.2 статті 15 Закону банк, що має намір здійснювати випуск електронних грошей, зобов'язаний до початку їх випуску узгодити з Національним банком України правила використання електронних грошей у порядку, встановленому нормативно-правовим актом Національного банку України. Таким нормативно-правовим актом є Положення.
   
   Відповідно до вимог Положення суб'єкти, які здійснюють операції з електронними грошима (емітент електронних грошей, оператор, агенти, торговці та користувачі) мають право їх здійснювати лише за правилами, узгодженими з Національним банком України.
   
   Національний банк України не узгоджував правила використання електронних грошей WebMoney Transfer, Інтернет.Гроші, VkrMoney, RBKMoney, Яндекс.Гроші, QJWI, E-gold.
   
   Стосовно приймання електронних грошей суб'єктами господарювання як оплату за товари, роботи, послуги
   

   Відповідно до пункту 3.5 Положення торговці (суб'єкти господарювання) на підставі договору, укладеного з емітентом або агентом з розрахунків, мають право приймати від користувачів як засіб платежу за товари електронні гроші, виражені в гривнях.
   
   Пунктом 15.1 статті 15 Закону встановлено, що суб'єкт господарювання, який приймає електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги, має право використовувати отримані електронні гроші виключно для обміну на безготівкові кошти або повертати їх користувачам у разі повернення ними відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" товарів, придбаних за електронні гроші. Таким чином, отримані від користувачів електронні гроші торговець має право обміняти на безготівкові кошти у агента з розрахунків або пред'явити до погашення емітенту в обмін на безготівкові кошти, які мають зараховуватися агентом з розрахунків та/або емітентом на власний поточний рахунок торговця, відкритий у банку (за винятком сум електронних грошей, повернених користувачу відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів"). Отже, здійснюючи продаж товарів, робіт, послуг за електронні гроші, торговці на кінцевому етапі отримують на власний рахунок у банку безготівкові кошти, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України.
   
   Заступник Голови
   

Я. Смолій

 

Переглядів: 855 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2024