Державна фіскальна служба України 5 березня 2015 року з 14.00 до 16.00 у редакції журналу “Вісник. Право знати все про податки та збори” проведе сеанс „прямої” телефонної лінії на тему:„Обчислення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. На запитання платників відповідатиме начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Кепіна Світлана Василівна... Читати далі »
Лист ДФС України від 02.03.2015 р. № 7023/7/99-99-19-02-02-17
Про використання статусу неприбутковості
Державна фіскальна служба України у зв’язку з чисельними запитами від платників податків повідомляє про використання статусу неприбутковості установами та організаціями в умовах змін до податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Після внесення змін до Кодексу Законом України від 28 гр
... Читати далі »
На Вінниччині триває деклараційна кампанія 2015. Найактивніше мешканці Подільського краю декларують успадковані та даровані доходи. За січень-лютий 2015 року 411 громадян області вже виконали свій конституційний обов’язок щодо доходів, отриманих у спадщину (дарунки), що становить 51,9 відсотків від усіх поданих декларацій. До сплати в казну має надійти більше 2 млн. гривень.
Головне управління ДФС у Вінницькій області запрошує спадкоємців та обдарованих, які отримали в 2014 році спадщину та/або дарунки подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація) та сплатити податок.
Винятком із зазначеного повідомлення є спадкоємці-нерезиденти, які зоб
... Читати далі »
Протягом чотирьох місяців громадяни декларують свої минулорічні доходи. Серед обов’язкових видів декларування є декларування інвестиційного прибутку. Він розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу інвестиційного активу, та витратами, понесеними у зв’язку з його придбанням. При цьому загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
До операцій з інвестиційними активами, які підлягають обов’язковому декларуванню, належать: обмін інвестиційного активу на інший інвестиційний актив, зворотній викуп або погашення інвестиційного активу його емітентом,
... Читати далі »
Пропозиції щодо перегляду навантаження на фонд оплати праці роботодавця, зокрема шляхом зменшення діючої ставки єдиного внеску, неодноразово вносилися на розгляд як представниками бізнесу, так і громадськості.
Прийняття Закону України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі – Закон № 77), який набрав чинності з 01 січня 2015 року, є важливим кроком у реформуванні сплати єдиного внеску.
Так, пунктом 3 розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 77 платникам, зазначеним в абзацах другому і третьому пункту 1 частини 1 статті 4 Закону № 2464 (тобто для роботодавцям), надається право на зниження навантаження на фонд оплати праці.
Отже, на зниження ставки єдиного внеску мають право роботодавці:
Лист ДФС України від 14.02.2015 р. № 4968/7/99-99-15-03-01-17
Щодо справляння єдиного податку платниками четвертої групи
Державна фіскальна служба України, з метою забезпечення виконання вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та з метою уникнення непорозумінь з платниками податків повідомляє. Платниками єдиного податку четвертої групи є сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Не можуть бути платниками єдиного податку четвертої групи суб'єкти господарювання, який станом на 1 січня базового (звітного) року має податковий борг (недоїмку), за винятком безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок дії обставин н
... Читати далі »
Чи зобов’язані платники ПДВ подавати до контролюючих органів податкові декларації з ПДВ за звітні податкові періоди, протягом яких такими платниками податку господарська діяльність не проводилася?