Лист ГУ ДФС у м. Києві від 19.02.2016 № 1330/К/26-15-12-02-14
Столичні податківці нагадали, що підставою для зняття фізособи-підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості з Єдиного державного реєстру про проведення держреєстрації припинення його підприємницької діяльності.
Водночас це не припиняє зобов’язань перед фізособою, що виникли під час провадження нею підприємницької діяльності. Як і не змінює строків, порядку виконання таких зобов’язань і застосування санкцій за їх невиконання.
Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань/податкового боргуфізособи-підприємця, є така фізособа. Саме за рахунок її майна здійснюється відповідне погашення.
Після держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа — платник податків, що отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, і має:
- забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності;
- в установлені строки подати відповідному контролюючому органу річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено держреєстрацію припинення.
Контролюючий орган може призначити і провести документальну перевірку такої фізособи за наявності підстав та з урахуванням строків давності.
Як платник ЄСВ підприємець знімається з обліку після проведення остаточного розрахунку (на підставі акта перевірки/акта звірки) і внесення запису до реєстру страхувальників.
Джерело: Головбух24
http://golovbukh.ua/news/chogo_chekati_pidpriyemtsju_jakijj_znimayetsja_z_obliku/
|