Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
П`ятниця, 24.09.2021, 15:09
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 237
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2016 » Лютий » 13 » Національний банк України вдосконалив регулювання діяльності, пов’язаної з використанням електронних грошей
17:53
Національний банк України вдосконалив регулювання діяльності, пов’язаної з використанням електронних грошей
 

 

Правління Національного банку України прийняло постанову від 10 лютого 2016 року № 65 “Про внесення змін до Положення про електронні гроші в Україні” (далі – Постанова № 65).

 Одним із напрямків діяльності Національного банку України  є забезпечення подальшого розвитку роздрібних безготівкових платежів з використанням електронних платіжних засобів, зокрема шляхом забезпечення доступу до ринку міжнародних систем інтернет-розрахунків.

З цією метою Постановою № 65 надано право користувачам - фізичним особам отримувати від нерезидентів електронні гроші, випущені емітентом-нерезидентом, з використанням міжнародних систем інтернет-розрахунків.

Раніше Національним банком України були внесені зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах[1] щодо розширення режиму функціонування рахунків фізичних осіб. Спрощений режим функціонування рахунків фізичних осіб дозволяє цим особам отримувати на поточний рахунок іноземну валюту, переказану із-за кордону,  в тому числі і в результаті погашення електронних грошей, випущених нерезидентом.

Крім цього, Постановою № 65 спрощено процедуру узгодження правил використання електронних грошей для банків-членів/учасників внутрішньодержавних платіжних систем.

Постанова № 65 набирає чинності з 13.02.2016.

 


[1] затверджена постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492 зі змінами від 27.11.2015 № 833.

 

http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=27364884&cat_id=80928

 

Про внесення змін до Положення про електронні гроші в Україні

Правління Національного банку України П О С Т А Н О В А 10 лютого 2016 року м. Київ № 65 Про внесення змін до Положення про електронні гроші в Україні

 

Відповідно до статей 7, 15, 40, 56, 67 Закону України “Про Національний банк України”, статті 15 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні”, з метою вдосконалення нормативно-правового регулювання діяльності, пов’язаної з використанням електронних грошей, Правління Національного банку України постановляє:

1. Унести до Положення про електронні гроші в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04 листопада 2010 року № 481, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2010 року за № 1336/18631 (зі змінами), такі зміни:

1) у главі 6: в абзаці другому пункту 1, пунктах 3 – 5, 8 слова “міжнародної платіжної системи” замінити словами “платіжної системи”; в абзаці десятому пункту 2 слова “міжнародних платіжних систем” замінити словами “платіжних систем”;

 2) главу 8 доповнити новим пунктом такого змісту: “3. Користувач – фізична особа має право отримувати від нерезидентів електронні гроші, випущені емітентом-нерезидентом, за умови, що міжнародна система інтернет-розрахунків забезпечує погашення цих електронних грошей шляхом перерахування коштів на рахунок користувача – фізичної особи в банку-резиденті”.

 2. Департаменту платіжних систем (Лапко Н. Г.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.

 3. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Смолія Я. В.

 Голова                                                                        В. О. Гонтарева

 Офіційно опубліковано 12.02.2016

Переглядів: 570 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2021