Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
П`ятниця, 24.09.2021, 15:41
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 237
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2016 » Лютий » 29 » При зміні назв населених пунктів переоформлювати ліцензію не потрібно
07:42
При зміні назв населених пунктів переоформлювати ліцензію не потрібно

Коли змінюється назва населених пунктів, районів та областей, проте не змінюється фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління та обліку, та не змінюється фактичне місце проживання фізичної особи – підприємця, переоформлювати ліцензії не потрібно.

Нагадаємо, у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 09.04.2015 № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», що набув чинності 21.05.2015, яким доручено відповідним органам у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом провести громадські слухання та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів та областей, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Закон України від 02.03.2015 № 222-VІІІ "Про ліцензування видів господарської діяльності" (далі – Закон № 222), який набув чинності 28 червня 2015 року, регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

Статтею 7 Закону № 222 визначено види господарської діяльності, що ліцензуються відповідно до цього Закону, а також окремі види господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню відповідно до спеціальних законів або з урахуванням особливостей, визначених спеціальними законами.

Згідно із Законом № 222 підставами для переоформлення ліцензії є:

зміна найменування юридичної особи (якщо зміна найменування не пов'язана з реорганізацією юридичної особи) або прізвища, імені, по батькові фізичної особи - підприємця);

перехід права на здійснення виду господарської діяльності, на який отримано ліцензію, від ліцензіата, що був фізичною особою - підприємцем, до іншої фізичної особи, яка є її спадкоємцем.

Закон № 222 не містить такої підстави для переоформлення ліцензії, як зміна місцезнаходження юридичної особи або зміна місця проживання фізичної особи – підприємця.

Водночас, частиною другою статті 15 Закону № 222 передбачено, що ліцензіат зобов'язаний повідомляти органу ліцензування про всі зміни даних, які були зазначені в його документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, у строк, встановлений ліцензійними умовами, але не пізніше ніж один місяць з дня настання таких змін.

Поряд з цим, окремі види господарської діяльності, згідно із статтею 7 Закону № 222, ліцензуються відповідно до спеціальних законів або з урахуванням особливостей, визначених спеціальними законами, якими встановлено таку підставу для переоформлення ліцензії або внесення змін до ліцензії, як зміна місцезнаходження юридичної особи або зміна місця проживання фізичної особи – підприємця (Закони України "Про телекомунікації", "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії", тощо).

Статтею 93 Цивільного кодексу України встановлено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку. Згідно із статтею 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово. Отже, підстави для переоформлення ліцензії відсутні.

Джерело: сайт Державна регуляторна служба України

http://www.dkrp.gov.ua/info/4950

ДЕРЖАВНА РЕГУЛЯТОРНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

27 січня 2015 року № 507/0/20-15

Міністерство аграрної політики
та продовольства України

Щодо надання роз'яснення щодо підстав для переоформлення ліцензії


 

За результатом розгляду листа Мiнiстерства аграрної полiтики т продовольства України вiд 19.12.2014 № 37-13-5-7/19207повiдомляється.

Статтею 16 Закону України «Про лiцензування певних видiв господарської дiяльностi» визначено, що пiдставою для переоформлення лiцензiї є, зокрема, змiна мiсцезнаходження юридичної особi

Дiйсно, у Законi України «Про державну реєстрацiю юридичних осiб та фiзичних осiб — пiдприємцiв» термiн «мiсцезнаходження юридичної особи вживається у значеннi «адреса органу або особи, якi вiдповiдно до установчих документiв юридичної особи чи закону виступають вiд її iменi», а згiдно з пунктом 42 Правил надання послуг поштового зв’язку, якi затвердженi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05.03.2009 № 270 , поштова адреса зазначається в такiй послiдовностi: найменування вулицi (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири; найменування населеного пункту, району, областi; поштовий iндекс; країна призначення.

Разом iз тим, Закон України «Про державну реєстрацiю юридичних осiб та фiзичних осiб — пiдприємцiв» регулює вiдносини, якi виникають у сферi державної реєстрацiї юридичних осiб, а також фiзичних осiб — пiдприємцiв, i, вiдповiдно, термiн мiсцезнаходження юридичної особи вживається у ньому саме для цiлей державної реєстрацiї юридичних осiб.

Натомiсть, статтею 93 Цивiльного кодексу України мiсцезнаходженням юридичної особи визначено фактичне мiсце ведення дiяльностi чи розташування офiсу, з якого проводиться щоденне керування дiяльнiстю юридичної особи (переважно знаходиться керiвництво) та здiйснення управлiння i облiку.

Враховуючи наведене, при розглядi питання наявностi пiдстави для переоформлення лiцензiї вважаємо коректним застосовувати визначення поняття мiсцезнаходження, наведене у Цивiльному кодексi України . Тобто, з контекстi порушеного у зверненнi питання, вважаємо, що у разi змiни поштового iндексу без змiни фактичного мiсця ведення дiяльностi чи розташування офiсу, з якого проводиться щоденне керування дiяльнiстю юридичної особи (переважно знаходиться керiвництво) та здiйсненнi управлiння i облiку, пiдстави для переоформлення лiцензiї вiдсутнi.

Голова Державної регуляторної служби України 
 

К. М. Ляпiна

Переглядів: 652 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2021