Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Четвер, 21.11.2024, 14:50
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

















Статистика

Онлайн всього: 17
Гостей: 17
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2016 » Лютий » 17 » Про нарахування та сплату ЄСВ
12:16
Про нарахування та сплату ЄСВ

Лист Пенсійного фонду України від 04.02.2016 р. №3647/05-02

З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" (далі - Закон № 909), яким, зокрема, внесено зміни Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464).

            Відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) для платників, зазначених у статті 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відсотка визначеної статтею 7 Закону N 2464 бази нарахування єдиного внеску (частина п'ята статті 8 Закону № 2464).

            На сьогодні готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23.04.2015 за № 460/26905 (далі - Порядок № 435).

            До затвердження нового Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та нової форми Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) необхідно заповнювати та подавати, за звітні періоди 2016 року, Звіт за діючою формою, наведеною в додатку 4 до Порядку № 435.

            При цьому враховувати, що:

рядки в таблиці 1 Звіту заповнюються у розрізі видів доходу;

суми нарахованого єдиного внеску відображаються в рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, із розрахунку нової ставки ЄСВ (в розмірі 22 відсотка), крім:

підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів - 8,41 відсотка;

підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС - 5,3 відсотка;

підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону № 2464) працюючим інвалідам - 5,5 відсотка;

оскільки утримання єдиного внеску з нарахованого доходу застрахованих осіб скасовані, то починаючи зі звітного періоду січня 2016 року у таблиці 1 Звіту не заповнюються рядки 5, 5.1 - 5.6, а також у рядках 4, 4.1 - 4.4 не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок. Відповідно в таблиці 6 Звіту не заповнюється реквізит: 20.

            "Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)", крім випадків, коли потрібно зробити донарахування або зняття зайво нарахованих сум єдиного внеску, нарахованих у попередніх звітних періодах, та внесення від'ємних значень з типом нарахування 10 при відображенні перерахунків відпускних, нарахованих у попередніх періодах у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

            Згідно частини 2 статті 9 Закону № 2464 і підпункту 1 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 (далі - Інструкція № 449), нарахування ЄСВ здійснюється на підставі бухгалтерських і інших документів, відповідно до яких здійснюється нарахування або який підтверджує нарахування та виплату (доходу), на який нараховується ЄСВ.

            Частиною 4 статті 9 Закону і підпунктом 4 пункту 1 розділу IV Інструкції № 449 визначено, що нарахування ЄСВ за попередні періоди (окрім випадків одноразової сплати особою ЄСВ за попередні періоди згідно з угодою про добровільну участь в страхуванні) здійснюється виходячи з розміру ЄСВ, який діяв на день нарахування заробітної плати (доходу), на яку нараховується ЄСВ.

            Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються в заробітну плату того місяця, в якому були здійснені такі нарахування (пп. 3 п. 3 р. IV Інструкції № 449).

            У наведених вище нормах нарахування ЄСВ за попередні періоди розуміється ситуація, коли в поточному місяці застрахованій особі донараховується дохід, який помилково або з інших причин не був нарахований в попередніх періодах. Це може бути у випадках, коли в поточному місяці нараховується сума допомоги по тимчасовій непрацездатності за попередні місяці, донараховується заробітна плата із-за допущених арифметичних помилок або пов'язаних з уточненням відпрацьованого працівником часу в попередніх місяцях, донараховується індексація із-за її ненарахування або неправильного нарахування в попередніх місяцях, нараховується премія (винагорода), надбавка, доплата за попередній місяць (квартал, півріччя, рік).

            Отже, з метою вірного визначення бази нарахування ЄСВ та застосування максимальної величини бази нарахування ЄСВ для відповідних місяців у випадку нарахування сум заробітку (доходу) за дні щорічної та додаткової відпустки, сум допомоги по тимчасовій непрацездатності та сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами необхідно відносити такі нарахування до бази нарахування ЄСВ місяців, за які вони нараховані (тобто до місяців, на які доводяться календарні дні оплачуваної відпустки, тимчасової непрацездатності і відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами).

            Аналогічний принцип застосовується і при відображенні сум заробітку (доходу) за дні щорічної та додаткової відпустки в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435, яка призначена для формування страхувальником в розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої йому заробітної плати (доходу) в звітному місяці. Нагадаємо, що згідно з пунктом 9 розділу IV Порядку № 435 в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 суми, нараховані за дні щорічної і додаткової відпустки, вноситься в графу "Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)" (реквізит 17) з відображенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на день відпустки цього місяця, з кодом типу нарахування 10. Суми, що доводяться на дні відпустки наступних місяців, включаються в поле наступних місяць і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.

            Перехідні суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованих осіб, що визначені в додатку 2 до Порядку № 435, в полі відповідного місяця тільки в сумі, що доводиться на цей місяць.

            На одну застраховану особу допускається декілька записів в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435, якщо впродовж одного звітного періоду (місяця) застрахованій особі були здійснені нарахування, в яких відрізняються база нарахування ЄСВ і розміри ставок ЄСВ, а також якщо нарахування здійснювалися за поточні і майбутні періоди (суми заробітку (доходу) за дні щорічної та додаткової та суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами), за минулі періоди (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, суми заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), термін виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду - середня заробітна плата за вимушений прогул).

            Враховуючи вищевикладене і нововведення в сплаті ЄСВ з 1 січня 2016 року, можна зробити наступні висновки:

- Якщо працівникові в грудні (листопаді) 2015 року нараховані і виплачені відпускні за періоди, що припадають на грудень (листопад) 2015 року і січень (лютий) 2016 року, і з усієї суми відпускних сплачений ЄСВ в порядку і за ставками, що діяли в 2015 році, то перерахунок ЄСВ, сплаченого із сум відпускних, за січень (лютий) 2016 року, не здійснюється, а в Звіті за січень (лютий) 2016 року коригування нарахованого та сплаченого ЄСВ не робиться.

- Якщо робітниці у листопаді (листопад, грудень 2015 та січень, лютий 2016) 2015 року нараховані і виплачені суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами на період відпустки по вагітності і пологах, яка припадає у тому числі і на місяці 2016 року, з усієї суми таких сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами нарахований і сплачений ЄСВ в порядку і за ставками, що діяли в 2015 році, то перерахунок ЄСВ за місяці 2016 року не здійснюється, а в Звіті за січень (лютий) 2016 року коригування нарахованого та сплаченого ЄСВ не робиться.

- Якщо працівникові в січні 2016 року нараховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності за період тимчасової непрацездатності, яка доводиться на грудень (листопад) 2015 року і січень 2016 року, то на такі суми допомоги по тимчасовій непрацездатності ЄСВ нараховується за ставками, встановленими в 2016 році, тобто 22 % (крім осіб, яким встановлено інвалідність), при цьому утримання ЄСВ не здійснюється. Перехідні суми допомоги по тимчасовій непрацездатності розподіляються по місяцях, за які вони нараховані, з метою порівняння сумарного доходу в таких місяцях з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ. Кінцеве нарахування ЄСВ на суми перехідних сум допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, що законодавчо встановлена для місяців, за які вони нараховані.

 Директор департаменту

О. М. Малецький

 

Переглядів: 891 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2024