Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Середа, 19.06.2019, 22:03
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 234
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2015 » Березень » 19 » Щодо порядку заповнення окремих розділів та додатків до декларації акцизного податку
07:27
Щодо порядку заповнення окремих розділів та додатків до декларації акцизного податку

З 30.01.2015 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, яким затверджено форму декларації акцизного податку та Порядок її заповнення та подання. У зв’язку з цим за звітний період — лютий 2015 р. — податкова декларація акцизного податку (далі — декларація) має подаватися за цією формою.

 При цьому, оскільки відповідно до ст. 36 Податкового кодексу податковим обов’язком платника податку є обчислення, декларування та сплата суми податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, платники акцизного податку, визначені підпунктами 212.1.11 — 212.1.14 п. 212.1 ст. 212 цього Кодексу зобов’язані задекларувати свої податкові зобов’язання з акцизного податку за січень 2015 р. в обов’язковому порядку.

 Формою декларації передбачено загальну частину, що містить обов’язкові реквізити платника акцизного податку, та шість розділів (А,Б,В,Г,Ґ,Д), що складаються та подаються платниками залежно від виду господарської діяльності, а також додатки — розрахунки суми акцизного податку для обчислення податку залежно від виду підакцизних товарів та ставок акцизного податку. Відмітка про конкретні розділи та додатки до декларації, які подаються платником податку, відображається на останньому аркуші декларації шляхом проставляння позначки «х» та зазначення кількості примірників та кількості сторінок. Декларація також містить розділ, який заповнюється працівниками контролюючих органів після подання декларації.

 Усі показники у декларації проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

 З метою автоматизованої перевірки показників декларації та відповідних додатків до неї, округлення підсумкових сум до гривні без копійок у додатках відбувається автоматично.

 Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у декларації, що подається до контролюючого органу у строки, встановлені Податковим кодексом.

 Платником заповнюються та подаються лише ті розділи декларації, які відповідають видам господарської діяльності платника та видам підакцизних товарів (продукції), операції з якими здійснюються платником, а також заповнюються додатки до кожного розділу. Якщо платник є одночасно платником акцизного податку за різними видами господарської діяльності згідно зі ст. 212 Податкового кодексу, то він подає одну декларацію з відповідними розділами та додатками до неї із зазначенням декількох видів діяльності платника. Також, якщо у платника одночасно виникають податкові зобов’язання з вироблених на митній території України та ввезених підакцизних товарів, то він їх відображає в одній декларації.

 Серед особливостей заповнення окремих розділів декларації, на які треба звернути увагу, слід зазначити таке:

 Розділ Ґ декларації заповнюють суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 Податкові зобов’язання по даному розділу визначаються окремо за кожним видом реалізованих в роздрібній торгівлі підакцизних товарів.

 За кодом операції Ґ1 зазначається податкове зобов’язання по Розділу Ґ, за кодами операцій Ґ1.1 — Ґ1.11 — суми акцизного податку з реалізованих в роздрібній торгівлі підакцизних товарів, які визначаються із сум податку, зазначених в усіх примірниках додатку 6, що додаються до декларації.

 За кодом операції Ґ 2 зазначається це ж податкове зобов’язання по Розділу Ґ але вже в розрізі КОАТУУ, яке в наступних рядках без коду операції зазначається окремо по кожному КОАТУУ.

 Розділ Ґ Декларації заповнюється на підставі даних розрахунків сум акцизного податку згідно з додатком 6.

 Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має один або декілька пунктів продажу, які розташовані на території підпорядкованій одному органу місцевого самоврядування (один код КОАТУУ) формує Декларацію та заповнює один додаток 6 до Декларації відповідно до цього КОАТУУ.

 Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має один або декілька пунктів продажу товарів, які розташовані на території підпорядкованій різним органам самоврядування (різні коди КОАТУУ), формує Декларацію та заповнює додаток 6 до Декларації окремо за кожним КОАТУУ.

 Якщо у суб’єкта господарювання точки продажу зареєстровані в декількох органах самоврядування, які обслуговуються одним контролюючим органом (наприклад об’єднана ДПІ), то платник подає до такого контролюючого органу одну Декларацію з відповідною кількістю додатків 6.

 Додаток 6 до декларації в частині розрахункових даних заповнюється у гривнях з двома знаками після коми; сума податкового зобов’язання з акцизного податку (гр.7) зазначається у гривнях без копійок, округлення сум відбувається за загальновстановленими правилами.

 Обчислення сум податку здійснюється шляхом множення ставки податку на базу оподаткування згідно з пп. 214.1.4. п. 214.1 ст. 214 Податкового кодексу.

 Ставка акцизного податку для підакцизних товарів, реалізованих відповідно до пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу встановлена пп. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу у розмірі 5%.

 Базою оподаткування є вартість (з ПДВ) підакцизних товарів, що реалізовані суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших місцях громадського харчування. Отже, саме ці дані повинні бути відображені у графі 5 додатку 6 до декларації.

 Оскільки датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону про РРО, а у разі реалізації товарів фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, — є дата надходження оплати за проданий товар (п. 216.9 ст. 216 Податкового кодексу), то при здійсненні реалізації підакцизних товарів у разі необхідності можливо ідентифікувати покупців щодо наявності/відсутності у цих покупців ліцензії на право оптової/роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що може бути здійснено шляхом пред’явлення ними вказаних ліцензій при придбанні підакцизних товарів та оформленні податкової (покупцям — платникам ПДВ) або видаткової (покупцям — неплатникам ПДВ) накладної (у такому разі вартість реалізованих товарів для комерційного використання знайде своє відображення у графі 4 Додатка 6 до декларації). У разі не надання покупцями вказаних ліцензій необхідно вважати, що підакцизні товари придбаваються для особистого некомерційного споживання, і покупець є кінцевим споживачем (вартість таких реалізованих підакцизних товарів буде відображатися у графі 3 Додатка 6 до декларації).

 У разі подання до однієї декларації декількох додатків 6 перенесення даних до Розділу Ґ відбуватиметься наступним чином.

 Суми податкового зобов’язання із графи 7 (рядок «Усього») додатків 6 складуються та переносяться до рядка Ґ1 Розділу Ґ декларації. Аналогічний порядок застосовується до перенесення сум податкового зобов’язання в розрізі підакцизних товарів. В рядки Ґ2 Розділу Ґ декларації переносяться загальні суми податкового зобов’язання із графи 7 (рядок «Усього») за кожним кодом КОАТУУ відповідно до наданих додатків 6 до декларації.

 Нагадуємо, що платники акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів подають титульний аркуш, Розділ Ґ декларації, додаток 6 до декларації (відповідну кількість), заключний аркуш декларації, де шляхом проставляння позначки «х» зазначають про подання певного розділу та додатків до декларації.

Додаткові матеріали

Приклад заповнення декларації платником акцизного податку відповідно до п.п.212.1.11 п.212.1 ст212 Кодексу (Завантажити)  http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/komentari-fahivtsiv-dps/189187.html

Як при заповненні декларації акцизного податку слід поділяти алкогольні напої на лікеро-горілчану продукцію, виноробну продукцію, інші спиртові дистиляти, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше?

     Форму, порядок заповнення та подання декларації акцизного податку (далі – Декларація) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550 (далі – Наказ № 14).

     Відповідно до п.п. 14.1.5 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) алкогольні напої – продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2204, 2205, 2206, 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

     Порядок заповнення Додатка 6 до Декларації визначено у п. 6 розд. V Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого Наказом № 14. При цьому підакцизні товари підлягають відображенню в Додатку 6 наступним чином:

     рядок 1 – лікеро-горілчана продукція. За ДСТУ 4257:2003 лікеро-горілчаний напій визначається як спиртний напій міцністю від 1,2 до 60 відсотків об’ємних одиниць, виготовлений змішуванням спирту етилового ректифікованого з напівфабрикатами та інгредієнтами. У цьому рядку зазначаються горілки та лікеро-горілчані напої. Горілки поділяються на горілки та горілки особливі. Лікеро-горілчані напої в свою чергу поділяються на групи: лікери, наливки, настоянки, бальзами, аперитиви, коктейлі, напої десертні. Також у цьому рядку зазначаються слабоалкогольні напої – алкогольні напої з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об’ємних одиниць та екстрактивних речовин не більш як 14,0 г на 100 см куб., виготовлені на основі водно-спиртової суміші з використанням інгредієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичені чи ненасичені діоксидом вуглецю (абз. 8 ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481)), зокрема – «SHAKE», «Лонгер», «Бренді-кола», «Ром-кола», «Джин-тонік», «Рево» та інші;

     рядок 2 – виноробна продукція, інші спиртові дистиляти, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше. Виноробна продукції - вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне та інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів та ягід (п.п. 26 п. 1 ст. 14 ПКУ). На підставі цього у рядку 2 зазначають інші алкогольні напої, отримані шляхом переробки та збродження плодів та ягід, соків плодово-ягідних за спеціальною технологією міцністю до 8,5 відсотка об’ємних одиниць, а саме: сидри, перрі та інші. Також у рядку 2 вказують інші спиртові дистиляти – віскі, ром, джин, текіла, продукти з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше та інші товари, які не відносяться до рядка 1;

     рядок 3 – пиво. Пиво - насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. У цьому рядку зазначають пиво, пиво спеціальне – «BEERMIX».

     При цьому пиво безалкогольне, яке зазначено у товарній позиції 2202 згідно з УКТ ЗЕД, не є підакцизним товаром.

     Пунктом 1 ст. 11 Закону № 481 визначено, що на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки або самої пляшки (іншого посуду) алкогольних напоїв, які реалізуються через торговельну мережу, в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови вказуються загальна та власна назви виробу, вміст спирту (відсотків об’ємних одиниць).

     Таким чином, визначення виду алкогольного напою з метою заповнення відповідних рядків Декларації, здійснюється на підставі інформації, яка зазначена на відповідному виробі.

     Розділ Ґ Декларації заповнюється на підставі Додатка 6.

Категорія 116.07, ДФС України, База знань

http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

 

Переглядів: 1186 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2019