Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Середа, 19.06.2019, 22:38
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 234
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

















Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2015 » Березень » 8 » УМОВНІ ІПН У РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ ДО ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ
12:20
УМОВНІ ІПН У РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ ДО ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ

З 01.01.2015 р. змінено умовні індивідуальні податкові номери (ІПН) покупця, що зазначаються в податкових накладних у разі постачання товарів/послуг неплатнику. Який ІПН зазначати у розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., до податкової накладної, складеної до 01.01.2015 р.? Який порядок реєстрації таких розрахунків коригування в ЄРПН?


Наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1129 (далі — наказ № 1129) внесено зміни до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого власним наказом від 22.09.2014 р. № 957 (далі — Порядок), зокрема щодо особливостей заповнення податкових накладних, які не видаються покупцю та залишаються у продавця товарів/послуг.

Так, наказом № 1129 змінено умовний ІПН покупця у разі постачання товарів/послуг неплатнику податку з «100000000000» на «400000000000».

Враховуючи те, що зміни набрали чинності з 01.01.2015 р., у розрахунку коригування, складеному після 01.01.2015 р., має зазначатися умовний ІПН, який визначено Порядком, чинним на дату складання такого розрахунку коригування, тобто умовний ІПН покупця «400000000000» у разі постачання товарів/послуг неплатнику податку.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до п. 11 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) з 01.02.2015 р. реєстрації в ЄРПН підлягають усі податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (у тому числі ті, що не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування.

Отже, розрахунки коригування, складені після 01.02.2015 р., у тому числі розрахунки коригування до податкових накладних, складених у разі постачання товарів/послуг неплатнику податку, підлягають обов’язковій реєстрації в ЄРПН.

У випадку якщо такий розрахунок коригування складено до податкової накладної, яку не зареєстровано в ЄРПН, розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН після реєстрації такої накладної. Для цього постачальник (продавець) товарів (послуг) повинен протягом доби зареєструвати податкову накладну (незалежно від дати її складання з урахуванням строків давності, встановлених ст. 102 Податкового кодексу) та розрахунок коригування до неї (п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. № 1246, з урахуванням змін, внесених постановою від 30.01.2015 р. № 20). При цьому згідно з п. 3 цього Порядку такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг.

Опубліковано в журналі «Вісник» 01.03.2015, № 9

Джерело: сайт журналу «Вісник»

http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/8082

 

Хмільницька ОДПІ нагадує, що триває передплата на офіційне видання ДФС України  на 2 квартал 2015 року.

 Передплатна ціна ще поки не змінилась.

Звертайтесь у будь-яке поштове відділення, або з у філію ДП «СВЦ ДФС України у Вінницькій області», тел.  для довідок: 2-23-78.

 

Переглядів: 1109 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2019