ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що з 01 січня 2016 року для складання податкової звітності з плати за землю використовується нова форма податкової декларації, яка затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560.
При цьому, чинний порядок подання звітності не змінено. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) і надалі самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. При цьому, за платником плати за землю і надалі зберігається право подавати звітну податкову декларацію щомісяця, що звільняє від обов’язку подання річної декларації. Як і раніше, базовим податковим періодом лишається рік.
Для визначення розміру земельного податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок з врахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Так, листом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 11.01.2016 №6-28-0.22-201/2-16проінформовано, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення станом на 01 січня 2016 року становить 1,433, а для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) – 1,2.
Оскільки з 01 січня 2016 року плату за землю віднесено до місцевих податків і зборів, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень та згідно ст.12 ПКУ приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів в частині плати за землю і, зокрема, визначають ставки земельного податку в межах передбачених статтями 273-277 ПКУ, а також перелік пільг зі сплати податку.
При цьому, у разі якщо місцева рада не прийняла рішення про встановлення плати за землю, земельний податок справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (пп.12.3.5 п.12.3 ст.12 ПКУ).
З метою правильності визначення розміру земельного податку в частині застосування відповідної ставки податку на 2016 рік пропонуємо звернутись до органів місцевого самоврядування та контролюючих органів за місцезнаходженням земельної ділянки щодо отримання інформації про прийняті ними розміри ставок земельного податку на 2016 рік. Також, отримані від місцевих рад копії вказаних рішень, платники плати за землю можуть переглянути на офіційному веб-порталі територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області у розділі «Рішення місцевих рад».
ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ
Джерело: ГУ ДФС в Івано-Франківській області
http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/232570.html
Хмільницька ОДПІ інформує , що ставки земельного податку та орендної плати за земельні ділянки встановлені рішенням 78 сесії Хмільницької міської ради 6 скликання від 25.06.2015 № 2250 « Про встановлення податку на майно» і розміщені на сайті міської ради
http://hmilnyk.osp-ua.info/index.php?ch=3&fl=npa_3_27072011_rishennia_25062015
|