- Не вмикайте без зайвої потреби в період з 08:00 до 22:00 години енергоємні побутові електроприлади;
- Використовуйте електроенергію в житлових приміщеннях та місцях загального використання при потребі, намагайтесь не вмикати без нагальної необхідності прилади в пікові години;
- Віддавайте перевагу енергозберігаючим та світлодіодним лампам; при можливості замінюйте лампи розжарювання у квартирах та під’їздах на енергозберігаючі; використання енергозберігаючих ламп дозволяє спожити в 5 разів менше електроенергії, ніж з використанням ламп розжарювання. Термін експлуатації енергозберігаючих ламп в 8-12 разів довший.
- При виборі побутової техніки надавайте перевагу тій, що має високий рівень енергозбереження А, А+;
- Регулярно розморожуйте морозильники, це дає економію електроенергії до 30%.
- Пік навантаження на мережі енергопостачання припадає на період з 19:00 до 22:00. Тому у цей час не варто запускати прилади тривалого циклу (наприклад, пральні машини, посудомийки, мультиварки, електродуховки, прилади обігріву тощо).
- Завантажуйте пральну машину повністю. Це дозволить зменшити перевитрати енергії до 15%. Невірний режим прання призводить до споживання 30% зайвої енергії.
- Обмежуйте використання електрочайників та прасок в час пік, регулярно чистіть електрочайник. Накип збільшує витрати на нагрів води на 30%.
- Виключайте всі електроприлади, які не використовуються (не залишати їх у режимі очікування). Це дозволить економити ще 8% електроенергії.
- Не залишайте пристрої на зарядці більше, ніж необхідно для повної зарядки акумулятора.
- Вимикайте світло, виходячи з кімнати.
- Для економії коштів та зниження енергонавантаження переходьте на зонні лічильники.
http://cherkasyoblenergo.com/ikcinfo
|