Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Неділя, 24.09.2023, 16:34
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2015 » Липень » 2 » Ксенія Ляпіна прокоментувала прийнятий законопроект про застосування РРО
06:11
Ксенія Ляпіна прокоментувала прийнятий законопроект про застосування РРО

Ксенія Ляпіна прокоментувала скасування обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій для підприємців з річним доходом до 1 млн. грн.

1 липня Верховна Рада України підтримала проект Закону № 1088 про внесення змін в Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що стосуються державних гарантій суб'єктів господарювання у застосуванні ними реєстраторів розрахункових операцій. Закон ухвалено з поправкою Міністра фінансів України Наталії Яресько щодо розробки Урядом до 1 вересня механізмів контролю за формуванням обсягу доходів спрощенцями, які не використовуватимуть РРО.

Таким чином, обов'язкове введення касових апаратів для підприємців другої і третьої груп, річний дохід яких не перевищує 1 млн. грн., скасовується.

Отже, касові апарати не будуть введені для підприємців I групи та підприємців-фізичних осіб II та III групи з доходом до 1 млн. грн. Також скасовується положення щодо застосування штрафів до таких підприємців.

«Депутати почули підприємців, які були проти тотального впровадження касових апаратів, і знайшли компромісне рішення. Це перемога здорового глузду і економічної логіки. Рішення, які не дають позитивного економічного ефекту мають бути виправлені. Вітаю коаліцію і Уряд з тим, що вони знайшли сили і виправили помилкові, економічно необґрунтовані рішення. Дуже добре, що відновлено логіку та скасовано непропорційні витрати для суб’єктів мікробізнесу», - прокоментувала прийняття закону № 1088 Голова ДРС Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, що Державною регуляторною службою України раніше було презентовано результати розрахунків вартості впровадження касових апаратів для малого бізнесу. У аналізі таких витрат йшлося про недоцільність запровадження РРО для малого підприємництва.

«Якщо виходити з точки зору захисту прав споживачів, то у них сьогодні існує вибір. Вони можуть прийти у будь який заклад торгівлі, який має касовий апарат або в той, що його не має. Саме споживач нарощуватиме попит на касові апарати. Досвід Європейських країн доводить, що ефективним може бути тільки виховання культури торгівлі з боку споживача. Саме він – перша ланка контролю і саме він формуватиме замовлення на використання РРО», - зазначила Ксенія Ляпіна.

Також законопроектом:

– всіх суб’єктів господарювання звільнено від необхідності зберігання надрукованих чеків в книгах обліку розрахункових операцій;

– надано можливість суб’єктам господарювання користуватися введеним в експлуатацію РРО до закінчення строку його служби ( в тому числі понад 7 років), за умови, якщо виробник (постачальник) гарантує працездатність таких РРО;

– у юридичних осіб збільшено до розміру 10% мінімальної заробітної плати допустиму невідповідність суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті на місці проведення розрахунків;

– скасовано п’ятикратний розмір фінансової відповідальності за порушення вимог Закону про РРО;

– сервісні центри зобов’язано проводити технічне обслуговування РРО без їх розпломбування;

 

– також сервісні центри зобов’язано у разі не забезпечення гарантійного ремонту РРО протягом сімох днів з дня прийняття його в ремонт ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний реєстратор розрахункових операцій;

– запроваджено фінансову відповідальність сервісних центрів за порушення стоків гарантійного ремонту РРО та не введення в експлуатацію резервного РРО.

 ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ РЕГУЛЯТОРНОЇ СЛУЖБИ

Веб-сайт Урядового порталу

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248290616&cat_id=244277212

 

Переглядів: 711 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2023