Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Понеділок, 02.10.2023, 05:19
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2015 » Липень » 14 » Нові роз’яснення ДФС щодо електронного адміністрування ПДВ в базі знань
07:58
Нові роз’яснення ДФС щодо електронного адміністрування ПДВ в базі знань

Чи потрібно перераховувати кошти на рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ, якщо у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ станом на 01.07.2015 сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних має від’ємне значення?

 Сума ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), обчислюється за формулою, визначеною ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та п. 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі – Порядок № 569).
     Відповідно до п. 9 прим.1 Порядку № 569 сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначена відповідно до п. 9 Порядку № 569, за рішенням платника податку може бути збільшена на суму непогашених залишків сум податку, заявлених ним до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року, задекларованих до бюджетного відшкодування за такі періоди в рахунок зменшення податкових зобов’язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, від’ємного значення суми, розрахованої згідно з п. 200.1 ст. 200 ПКУ, та залишку від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів після бюджетного відшкодування, задекларованих платником податку за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року.
     Таке рішення платник податку відображає у заяві, що подається у складі податкової декларації за звітний (податковий) період після 1 лютого 2015 року, в якому воно прийняте.
     ДФС після проведення камеральної перевірки зазначеної податкової декларації автоматично збільшує суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, на відповідну суму та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення.
     Сума такого збільшення відображається платником податку у складі податкового кредиту податкової декларації за звітний (податковий) період, в якому воно здійснене.
     Згідно із п.п. 1 п. 9 прим.2 Порядку № 569 ДФС автоматично збільшує розмір суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування, визначеної відповідно до п. 9 Порядку № 569, на суму середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, та на запит платника податку інформує його про суму збільшення шляхом надсилання електронного повідомлення.
     Сума такого збільшення щокварталу підлягає автоматичному перерахунку ДФС шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком з урахуванням середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останні 12 звітних (податкових) місяців/чотири квартали, станом на дату перерахунку.
     На запит платника податку ДФС інформує його про результати такого перерахунку шляхом надсилання електронного повідомлення.
     Пунктом 12 Порядку № 569 визначено, якщо сума, обчислена відповідно до п. 9 Порядку № 569, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в ЄРПН, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок.

 

Коли суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційну суму), збільшується на суму переплат?

     8 липня 2015 року суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційну суму), збільшено на суму переплат по ПДВ коштами станом на 1 липня 2015 року. Таке збільшення здійснено одноразово. Особливості врахування такої суми переплат у зменшення податкових зобов’язань по податковій декларації за червень 2015 року викладено в листі ДФС від 22.06.2015 № 22408/7/99-99-19-03-01-17, який розміщено на сайті ДФС у розділі «Електронне адміністрування ПДВ».

За рахунок яких показників ДФС автоматично збільшує суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційну суму)?

     Для уникнення відволікання обігових коштів платників податку у липні 2015 року суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційну суму), автоматично збільшено на суму середньомісячного розміру податку, задекларованого та погашеного платником до бюджету протягом попередніх 12 місяців (так званий «овердрафт»), та на суму переплат, що утворились у платника станом на 1 липня 2015 року за рахунок зайво сплачених коштів до бюджету.

 

Чому формула розрахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційної суми), не враховує від’ємного значення ПДВ, задекларованого у податковій декларації з ПДВ за січень 2015 року, яке було зараховане у зменшення податкових зобов’язань з ПДВ по податковій декларації з ПДВ за лютий 2015 року?

     Якщо непогашений залишок ПДВ по декларації з ПДВ (далі – декларація) за січень 2015 року (рядок 20.2 та рядок 24) був врахований платником у зменшення податкових зобов’язань за лютий 2015 року (рядок 18 декларації), то сума такого залишку вважається погашеною.
     Така сума не переноситься до додатку 2 (Д2) до декларації за лютий 2015 року та за рахунок такої суми не збільшується сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційна сума), оскільки в такому випадку відбудеться подвійне врахування вказаної суми від’ємного значення у складі податкового кредиту за лютий 2015 року та березень 2015 року.

Як зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну, якщо за даними системи електронного адміністрування ПДВ сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційна сума), має від’ємне значення?


     З 1 липня 2015 року для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних необхідно, щоб сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні (реєстраційна сума), дорівнювала або перевищувала суму ПДВ, вказану в таких податкових накладних.
     Це правило застосовується при реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених як до 01.07.2015, так і після цієї дати. 
     Таким чином, у разі, якщо реєстраційна сума має від’ємне значення, щоб зареєструвати податкову накладну з 01.07.2015 платнику податку потрібно збільшити свою реєстраційну суму.

http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

 

Переглядів: 999 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2023