Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Понеділок, 02.10.2023, 04:12
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2014 » Вересень » 23 » ПРО РОЗРАХУНОК НОРМИ ТРИВАЛОСТІ РОБОЧОГО ЧАСУ НА 2015 РІК
08:54
ПРО РОЗРАХУНОК НОРМИ ТРИВАЛОСТІ РОБОЧОГО ЧАСУ НА 2015 РІК

Лист Мінсоцполітики України від 09.09.2014 р. №10196/0/14-14/13

Пiд час розрахунку норми тривалостi робочого часу безпосередньо на пiдприємствi слiд керуватися нижчезазначеним.
Як передбачено частиною першою ст. 50 Кодексу законiв про працю України (далi - КЗпП), нормальна тривалiсть робочого часу працiвникiв не може перевищувати 40 годин на тиждень.
   
Пiдприємства i органiзацiї при укладеннi колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалостi робочого часу, нiж передбачено в частинi першiй цiєї статтi. При встановленнi меншої норми тривалостi робочого часу слiд мати на увазi, що оплата працi в цьому випадку має провадитися за повною тарифною ставкою, повним окладом.
   
Вiдповiдно до частини першої ст. 51 КЗпП скорочена тривалiсть робочого часу встановлюється:
   
1) для працiвникiв вiком вiд 16 до 18 рокiв - 36 годин на тиждень, для осiб вiком вiд 15 до 16 рокiв (учнiв вiком вiд 14 до 15 рокiв, якi працюють у перiод канiкул) - 24 години на тиждень.
   
Тривалiсть робочого часу учнiв, якi працюють протягом навчального року у вiльний вiд навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалостi робочого часу, передбаченої в абзацi першому цього пункту для осiб вiдповiдного вiку;
   
2) для працiвникiв, зайнятих на роботах зі шкiдливими умовами працi, - не бiльш як 36 годин на тиждень.
   
Перелiк виробництв, цехiв, професiй i посад зi шкiдливими умовами працi, робота в яких дає право на скорочену тривалiсть робочого часу, затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21.02.2001 р. № 163.
   
Крiм того, законодавством встановлюється скорочена тривалiсть робочого часу для окремих категорiй працiвникiв (учителiв, лiкарiв та iнших).
   
   Скорочена тривалiсть робочого часу може встановлюватися за рахунок власних коштiв на пiдприємствах i в органiзацiях для жiнок, якi мають дiтей вiком до чотирнадцяти рокiв або дитину-iнвалiда.
   
Згiдно зi ст. 69 Господарського кодексу України пiдприємство самостiйно встановлює для своїх працiвникiв скорочений робочий день та iншi пiльги.
   
При розрахунку балансу робочого часу слiд мати на увазi, що згiдно зi ст. 53 КЗпП напередоднi святкових i неробочих днiв (ст. 73 КЗпП ) тривалiсть роботи працiвникiв, крiм працiвникiв, зазначених у ст. 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так i при шестиденному робочому тижнi, а напередоднi вихiдних днiв тривалiсть роботи при шестиденному робочому тижнi не може перевищувати 5 годин.
Вiдповiдно до ст. 73 КЗпП у 2015 р. на пiдприємствах, в установах, органiзацiях робота не проводиться у такi святковi i неробочi днi:

1 сiчня - Новий рiк;

7 сiчня - Рiздво Христове;

8 березня - Мiжнародний жiночий день;

12 квiтня - Пасха (Великдень);

1 i 2 травня - День мiжнародної солiдарностi трудящих;

9 травня - День Перемоги;

31 травня - Трiйця;

28 червня - День Конституцiї України;

24 серпня - День незалежностi України.

Згiдно з частиною третьою ст. 67 КЗпП у випадку, коли святковий або неробочий день (ст. 73 ) збiгається з вихiдним днем, вихiдний день переноситься на наступний пiсля святкового або неробочого. Тому за графiком п’ятиденного робочого тижня з вихiдними днями у суботу та недiлю у 2015 р. вихiдний день у недiлю 8 березня має бути перенесено на понедiлок 9 березня, вихiдний день у недiлю 12 квiтня має бути перенесено на понедiлок 13 квiтня, вихiдний день у суботу 2 травня має бути перенесено на понедiлок 4 травня, вихiдний день у суботу 9 травня має бути перенесено на понедiлок 11 травня, вихiдний день у недiлю 31 травня має бути перенесено на понедiлок 1 червня, вихiдний день у недiлю 28 червня має бути перенесено на понедiлок 29 червня.

Як правило, з метою створення сприятливих умов для святкування, а також рацiонального використання робочого часу розпорядженнями Кабiнету Мiнiстрiв України рекомендується переносити робочi днi для працiвникiв, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихiдними днями у суботу та недiлю.

У зв’язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендацiйний характер, рiшення про перенесення робочих днiв приймається роботодавцем самостiйно шляхом видання наказу чи iншого розпорядчого документу.
   
   Прийняте роботодавцем рiшення про перенесення робочих днiв змiнює графiк роботи пiдприємства, установи, органiзацiї та норму тривалостi робочого часу у мiсяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днiв. Тому всi дiї щодо надання вiдпусток, виходу на роботу мають здiйснюватися за змiненим у зв’язку з перенесенням робочих днiв графiком роботи пiдприємства.

При цьому слiд мати на увазi, що у разi перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню, на iнший вихiдний день, для збереження балансу робочого часу за рiк тривалiсть роботи у цей перенесений робочий день має вiдповiдати тривалостi передсвяткового робочого дня, як це передбачено ст. 53 КЗпП.

Законодавством не встановлено єдиної норми тривалостi робочого часу на рiк. Ця норма може бути рiзною залежно вiд того, який робочий тиждень установлено на пiдприємствi (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалiсть щоденної роботи, коли встановленi вихiднi днi, а тому на пiдприємствах, в установах i органiзацiях норма тривалостi робочого часу на рiк визначається самостiйно з дотриманням вимог статей 50 - 53, 67 i 73 КЗпП.

Наводимо приклад розрахунку норми тривалостi робочого часу на 2015 р. (додається), розрахованої за календарем п’ятиденного робочого тижня з двома вихiдними днями в суботу та недiлю при однаковiй тривалостi часу роботи за день впродовж робочого тижня та вiдповiдним зменшенням тривалостi роботи напередоднi святкових та неробочих днiв.

За зазначених умов залежно вiд тривалостi робочого тижня норма робочого часу на 2015 р. становитиме:

при 40-годинному робочому тижнi - 2004,0 години;

при 39-годинному робочому тижнi - 1957,8 години;

при 38,5-годинному робочому тижнi - 1932,7 години;

при 36-годинному робочому тижнi - 1807,2 години;

при 33-годинному робочому тижнi - 1656,6 години;

при 30-годинному робочому тижнi - 1506,0 годин;

при 25-годинному робочому тижнi - 1255,0 годин;

при 24-годинному робочому тижнi - 1204,8 години;

при 20-годинному робочому тижнi - 1004,0 години;

при 18-годинному робочому тижнi - 903,6 години.


Заступник Мiнiстра                                                                               В. ЯРОШЕНКО

 

Джерело: веб-сайт журналу  «Вісник Міндоходів України»

http://www.visnuk.com.ua/ua/news/id/1236

 

Переглядів: 1367 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2023