Оголошення Для ПІдприємців ХМільника
Понеділок, 02.10.2023, 03:42
Форма входу
Пошук
Календар
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 239
Друзі сайту
Хмільник.ua - сайт мого міста Хмільницька районна бібліотека

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » 2014 » Вересень » 19 » В телефонному режим про останні зміни в порядку обліку платників податків
12:51
В телефонному режим про останні зміни в порядку обліку платників податків

З метою тісної співпраці та швидкого вирішення нагальних питань платників в Державній податковій інспекції Печерського району міста Києва постійно проводяться сеанси «гарячої лінії». В телефонному режимі платники мають можливість отримати розяснення або уточнити всі питання, що допоможуть у веденні господарської діяльності.

Так, під час «гарячої лінії, що пройшла днями в ДПІ, платники  цікавилися останніми змінами в порядку обліку платників податків.

Леся Яцута, начальник управління ІТ та обліку платників, відповідала на всі питання, що звучали по телефону.

Пропонуємо питання-відповіді, що найбільше цікавили платників:

1. Які форми реєстраційних  документів Міністерством фінансів України було оновлено?

Відповідь: Відповідно до наказу Міністерства фінансів України № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів», що набрав чинності з 6 червня 2014 року Мінфін оновив такі форми реєстраційних документів:

- Довідка про взяття на облік платника податків (форма №4-ОПП);

- Довідка про зняття з обліку платника податків (форма №12-ОПП);

- Заява для юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів (форма №1-ОПП);

- Заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток (форма №1-РПП);

- Реєстраційна заява для самозайнятих осіб (форма №5-ОПП);

- Заява про ліквідацію або реорганізацію платника податку (форма №8-ОПП);

- Довідка про відсутність заборгованості з податків і зборів (форма №22-ОПП).

Також запроваджено спрощену процедуру перереєстрації кримських платників податків, а саме:

1) прийом заяв та документів від кримських платників податків, а також постановка їх на облік здійснюються не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з Єдиного державного реєстру або заяв від платників податків;

2) платників податків, які змінили місцезнаходження/місце проживання до набрання чинності зазначеного наказу і не були взяті на облік за новим місцезнаходженням, відповідні контролюючі органи ставлять на облік протягом двох днів після набрання наказом чинності.

2. Які відбулися зміни в процедурі переведення платників податків з одного контролюючого органу до іншого у зв'язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) такого платника ?

Відповідь: Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 року № 462 «Про внесення змін до Порядку обліку платників податків і зборів», яким змінено порядок переведення платника податків (зміна основного місця обліку) проводиться контролюючими органами протягом місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження (місце проживання) платника податків, пов'язану зі зміною адміністративно-територіальної одиниці.

При цьому, якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично у день спливу такого строку.

Відповідно до частини восьмої статті 45 Бюджетного кодексу України у разі зміни місцезнаходження суб'єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

У такому випадку контролюючий орган за попереднім місцезнаходженням одночасно із зняттям з обліку юридичної особи - платника податків за основним місцем обліку здійснює взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розділом VII Порядку обліку без подання заяви платником податків. До закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) 3 ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

Після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням платник податків продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування до:

- закінчення документальної перевірки та узгодження сум грошових зобов'язань за її результатами, якщо перевірка була розпочата або призначена та контролюючий орган вже повідомив платника податків про її проведення;

- повернення надміру сплачених платежів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, або їх відшкодування платнику податків, якщо останній відповідно до поданих заяв чи податкових декларацій (звітів, розрахунків) претендує та має право на таке повернення чи відшкодування, у разі якщо до кінця бюджетного року спливає строк повернення або відшкодування і відповідно висновки щодо відшкодування виконані в повному обсязі;

- закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов'язань та інших справ адміністративного судочинства, крім випадків заміни такого контролюючого органу (як сторони або третьої особи в адміністративній справі) іншим контролюючим органом.

3. Як відбувається перереєстрація суб’єктів господарювання в органах доходів і зборів у разі зміни місцезнаходження /місця проживання з території АР Крим та м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та м. Києві?

Відповідь: Відповідно до пункту 1 наказу Міністерстві юстиції України від 14.03.2014 № 525/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб – підприємців» проведення реєстраційних дій щодо зміни місцезнаходження юридичних осіб та місця проживання фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції в областях та місті Києві (далі - державні реєстратори).

У разі зміни місцезнаходження / місця проживання платників з території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та місті Києві й отримання контролюючими органами відомостей про проведення реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі – Єдиний державний реєстр) щодо таких змін або заяв і документів про проведення зазначених змін в установленому порядку платниками, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру, облік таких платників здійснюються з урахуванням такого:

- контролюючі органи в областях та місті Києві за новим місцезнаходженням/місцем проживання платників податків здійснюють обробку відомостей із Єдиного державного реєстру або приймання заяв і документів від платників податків, а також взяття на облік платників за основним місцем обліку (стан «0») не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з Єдиного державного реєстру чи заяв від платників. Доопрацьоване програмне забезпечення ІС «Податковий блок» введене в експлуатацію;

- стосовно платників, які змінили місцезнаходження/місце проживання до впровадження нової програмної функції та не були взяті на облік як платники за новим місцезнаходженням/місцем проживання, процедури щодо взяття на обік за новим місцезнаходженням/місцем проживання в областях та місті Києві будуть проведені автоматично (неосновне місце обліку зі станами»50», «56» чи «17» буде змінене на основне місце обліку зі станом «0»);

- після взяття на обліку платники сплачують податки, збори, єдиний внесок, подають декларації (звіти, розрахунки) та виконують інші обов’язки платників за новим місцем знаходженням/місцем проживання в областях та місті Києві.

4. Чи необхідно вносити зміни до картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами, в зв’язку з перереєстрацією підприємства з АР Крим та міста Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в областях та місті Києві?

Відповідь: Статтею 455 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зазначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде централізований облік осіб, які здійснюють операції з товарами. Взяття на облік осіб, які здійснюють операції з товарами, здійснюється органами доходів і зборів шляхом присвоєння таким особам облікового номера. Обліковий номер особи є дійсним на всій митній території України. Подвійний облік осіб у різних органах доходів і зборів забороняється.

Відповідно до порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 634, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.08.2012 за № 1381/21693. Порядком встановлено, що для постановки на облік і отримання облікового номера особа, яка здійснює операції з товарами, заповнює картку обліку особи, яка здійснює операції з товарами. Пунктами 21-24 Порядку визначені процедури внесення змін до відомостей, які були заявлені в картці обліку. Зміни вносяться до прийняття митної декларації до оформлення за зверненням особи до відповідної митниці.

В умовах дестабілізації ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі запроваджено новий механізм, який дозволяє перереєструвати свій бізнес на територію будь-якої області чи міста Києва і сплачувати податки відповідно до законодавства України. У зв’язку з цим внесені відповідні зміни до автоматизованої системи, суть яких полягає у наступному.

Щодо карток обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, були акредитовані Кримською або Севастопольською митницею та зареєстрували зміну свого місцезнаходження/місця проживання з території АР Крим або м. Севастополя на місцезнаходження/місце проживання в області або м. Києві, надано можливість внести зміни (провести переакредитацію) відповідним митницям за новим місцезнаходженням/місцем проживання.

Факт проведення державної реєстрації означених змін місцезнаходження/місця проживання підтверджується відомостями із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців що містять дані про нове

ісцезнаходження/місце проживання на території області або м. Києва та взяття на облік як платника податків у відповідній державній податковій інспекції Головного управління в області або м. Києві. Джерелом таких відомостей може бути виписка, витяг із Єдиного державного реєстру  або результати пошуку в Єдиному державному реєстрі на сайті www.irc.gov.ua.

У означеному випадку для внесення змін до картки обліку особа звертається до митниці, що відповідає новому місцезнаходженню/місцю проживання особи та подає документи згідно із пунктами 21-24 Порядку.

Після внесення змін до картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами:

не змінюється обліковий номер такої особи;

змінюється номер картки обліку особи та новий номер картки формується відповідно до алгоритму, встановленого у пункті 7 Порядку і відповідно до митниці, яка прийняла документи для внесення змін до картки обліку.

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

http://kyiv.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv1/164848.html

Переглядів: 708 | Додав: odzvinkovsky | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz Copyright MyCorp © 2023